PT Dental » Medycyna estetyczna
VizitLite Plus

Nowy standard opieki stomatologicznej

VizitLite Plus to dwuskładnikowy system służący do wykrywania zmienionych chorobowo miejsc w jamie ustnej - potencjalnych ognisk raka.

Rak jamy ustnej zajmuje 5 miejsce wśród nowotworów przewodu pokarmowego i 8 miejsce wśród ogółu nowotworów. VizitLite z czynnikiem TBlue jest systemem skriningowym, który wspomaga tradycyjne badanie wizualno-dotykowe i jednocześnie znacznie wcześniej wykrywa podejrzane zmiany. System służy do zlokalizowania i wybarwienia miejsc chorobowo zmienionych - po zaznaczeniu w karcie pacjenta i zrobieniu zdjęcia- umożliwia dokładną lokalizację punktów do biopsji. Pobrany materiał jest badany histopatologiczne aby postawić ostateczną diagnozę.

Pacjent płucze usta specjalnym płynem, następnie lekarz korzystając ze światła chemicznego, bada całą jamę ustną. Właściwości chemiluminescencji sprawiają, że bardzo dokładnie widać różnego rodzaju zmiany, które wybarwiają się znacznikiem TBlue. Jest to metoda w pełni bezpieczna, bezbolesna, w przypadku obserwacji zmian błony śluzowej może być stosowana tak często, jak to jest konieczne.

    System VizitLite Plus jest:
  • Bezpieczny (certyfikat CE i FDA)
  • Bezbolesny
  • Prosty w zastosowaniu
  • Skuteczny (92-93% wykrywalności zmian rakowych i nie tylko)
  • Łatwo i bezinwazyjnie eliminuje przypadki niewymagające biopsji