PT Dental » Nasza oferta » Aparaty TAP
W trosce o twoje zdrowie i spokojny sen

APARATY TAP

Ocenia się, że chrapie około 30% dorosłych ludzi.
Chapanie to dla większości z nas po prostu oznaka głębokiego snu, dla innych jest zakłóceniem ogólnej ciszy w nocy, jednak w wielu przypadkach jest to objaw groźnego bezdechu sennego.
Podczas snu, poprzez odprężenie podniebienia i języka zwężają się w sposób naturalny drogi oddechowe. Dlatego podczas oddychania pojawia się wibracja miękkich tkanek w gardle, która wywołuje znane odgłosy chrapania.
O zagrożeniu zdrowia przez chrapanie możemy mówić wtedy, kiedy dochodzi do bezdechu. Drogi oddechowe są wtedy zablokowane i w związku z tym tlen czasowo nie jest doprowadzany do płuc oraz do mózgu.
Taka sytuacja trwa aż do momentu, gdy mózg zareaguje automatycznie poprzez reakcję obudzenia: szczęki się zamykają, język przesuwa się do przodu i gardło ponownie jest drożne. Taki cykl powtarza się w nocy ponad 50 razy na godzinę. Bezdech senny prowadzi do masowych zaburzeń snu i jego skutkiem mogą być:problemy z otoczeniem, poranny ból głowy, zmęczenie dzienne i zaburzenia koncentracji, depresje, impotencja, nadciśnienie tętnicze, palpitacje serca, a nawet udar mózgu i zawał serca.

Najprostszym, nieoperacyjnym sposobem przeciwdziałaniu chrapaniu
są aparaty TAP

Aparaty TAP wykonuje się z tworzywa sztucznego. Składają się z dwóch szyn połączonych ze sobą mechanicznie. Zadaniem ich jest utrzymanie żuchwy w pozycji wysuniętej, a co za tym idzie zapewnienie drożności dróg oddechowych.
Wykorzystuje się je tylko podczas snu.

Zalety aparatów TAP:

  • wykonywane indywidualnie dla Ciebie
  • proste w obsłudze i przyjemne w użytkowaniu
  • możesz regulować je samodzielnie

Szyny TAP cechuje wysoka skuteczność, w USA należą do najczęściej stosowanych aparatów przeciw chrapaniu.